O nas:

Hej!

Witają wszystkich Taras i Tetiana!!! Jesteśmy małżeństwem z Krymu, które nie znając ani słowa po polsku, przyjechało prawie 4 lata temu do Krakowa i otworzyło tu kawiarnie Knitted Coffee.

Dlaczego KNITTED COFFEE? Bo od samego początku chcieliśmy połączyć nasze dwie pasje i pracować razem, wspierając siebie nawzajem!

KAWA. Kawa to sprawa Tarasa.

Jestem miłośnikiem oldschoolowych rzeczy i właśnie dlatego robię kawę na dźwigniowych ekspresach w naszych kawiarniach, gdzie każdy shot espresso to przede wszystkim praca baristy i gdzie te shoty muszą być powtarzalne za każdym razem.

Akurat trafiliśmy na początek Trzeciej Fali Kawowej i rozwijamy się według kawowych trendów i standardow SCA. Mamy najpopularniejsze alternatywne metody – drip V60, aeropress, chemex i syphon, teraz testujemy Gabi (tak jest, „kawałek” plastyku, który naprawdę wydobywa więcej bodów i kawa wychodzi mega soczysta).

A na samym początku lubiłem po prostu cappuccino – strasznie mleczne i słodkie samo w sobie.

Dziś już nie wyobrażam ani dnia bez łyku kawy z „alternatywy”.

DZIERGANIE.

Tetiana i ręczne robótki (tak zwany „Hand made”) – wyjątkowe i nierozłączne już ponad 20 lat. Nawet kiedy pracowałam jako główna księgowa i miałam bardzo porządną wypłatę, marzyłam, żeby jak najszybciej pobiec do domu, aby skończyć haftowany obrazek i zdążyć za noc uszyć nową sukienkę.

Marzenia się spełniają! Teraz już mogę się pochwalić! Prowadząc WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA we własnej kawiarni, nauczyłam dziergać ponad 400 osób. I w końcu postanowiłam stworzyć instrukcję, żeby nauczyć szydełkować nie tylko dziewczyny z Krakowa, ale z całej Polski!

Oczywiście, wszystko powstało dzięki Waszemu wsparciu!

Dzięki temu, że codziennie pijecie kawę razem z nami i codziennie dziergacie w naszej kawiarni, możemy głośno powiedzieć, że JESTEŚMY PIERWSZĄ KAWIARNIĄ SPECIALTY W CAŁEJ POLSCE, GDZIE CODZIENNIE PRZY KAWIE

LUDZIE DZIERGAJĄ MAŁE DZIEŁA SZTUKI